Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

W sobotę ulewny deszcz, a w niedzielę grad towarzyszył uczestnikom tegorocznych obchodów Dni Krasnobrodu. Kapryśna pogoda nie odstraszyła jednak gości dwudniowego festynu, na którym, oprócz mieszkańców miasta i gminy, pojawiła się liczna grupa turystów, wypoczywających na Roztoczu. Były występy lokalnych artystów i koncerty gwiazd, zawody wędkarzy i animacje dla dzieci, a także festiwal pierogów z konkursem łasucha, w którym o zwycięstwie zadecydowało... pół pieroga. Świętowanie poprzedził w piątek 19 lipca wernisaż wystawy malarstwa Marka Rzeźniaka zatytułowanej "Metafizyka pejzażu".

Czytaj więcej: 2019.07.19-21 DNI KRASNOBRODU 2019

1608bW niedzielę 27 stycznia 2019 roku, na kilka dni przed zakończeniem okresu śpiewania kolęd, w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się doroczny „Koncert kolędowo-jasełkowy”.
Program koncertu był bogaty, zarówno pod względem rodzaju występów (przedstawienia teatralne, a także kolędy, pastorałki i utwory o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu instrumentalnym, wokalnym i wokalno-instrumentalnym), jak i wykonawców (soliści i zespoły w różnym wieku – dzieci, młodzież i osoby dorosłe).

Czytaj więcej: 2019.01.27 - Hej kolęda, kolęda… - Koncert kolędowo-jasełkowy 2019

DSC 2408Wieczór słowno-muzyczny „Humor w Niepodległej” w krasnobrodzkim Domu Kultury zgromadził wczoraj rzesze słuchaczy i melomanów, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz miasta w osobie Burmistrza Krasnobrodu - Kazimierza Misztala i Wiceburmistrza - Janusza Osia.
Osoby wybitnych warszawskich aktorów - Ewy Domańskiej i Piotra Bajora krasnobrodzka publiczność zna i ceni już od lat, stało się bowiem tradycją Festiwalu, że na kolejne jego edycje przygotowują oni specjalne autorskie programy poetyckie. Tym razem odkrywali przed nami fascynujące przestrzenie żywiołu kabaretowego dwudziestolecia międzywojennego. Temat wdzięczny, pasjonujący i bardzo szeroki, jak mówił anonsujący koncert Jarosław Wróblewski, szczególnie w kontekście obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Pozwolimy sobie przedstawić sylwetki aktorów.

Czytaj więcej: 2018.08.21 - XII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "Per Artem ad Astra" - Humor w Niepodległej

DSC 1312Takiej frekwencji jak w tym roku na Dniach Krasnobrodu prawdopodobnie jeszcze nie było. Szczególnie tłumnie publiczność stawiła się w niedzielny wieczór 22 lipca, gdy na scenie występował zespół "Weekend".Obchody rozpoczęły się w sobotni poranek, gdy nad miejscowym zalewem do rywalizacji przystąpili uczestnicy zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Krasnobrodu. Zmagania z udziałem rekordowej liczby 50 zawodników odbywały się w dwóch kategoriach. Wśród seniorów najlepiej spisał się Dariusz Wawryca, drugi był Krzysztof Kostrubiec, a trzecie miejsce zajął Andrzej Cwenk. W kategorii juniorów wygrał Mateusz Woźniak, przed Sebastianem Grzybem i Sebastianem Sajnanem. Najlepsi wędkarze odebrali nagrody podczas popołudniowego festynu.

Czytaj więcej: 2018.07.21-22 - Dni Krasnobrodu

DSC 0382Ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera” za nami.
W tym roku zawitał on do dwunastu miast, a w Krasnobrodzie był już po raz piaty, i jak co roku swoją artystyczną wędrówkę zakończył w Lublinie pokazem spektaklu podczas Carnavalu Sztukmistrzów.
Głównym organizatorem Festiwalu jest Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN z Lublina, dzięki niemu to interdyscyplinarne wydarzenie na dobre wpisało się w kalendarz imprez organizowanych w Krasnobrodzie.
W tym miejscu należy przypomnieć, że inspiracją dla powstania idei projektu jest twórczość noblisty Izaaka Baszewisa Singera, osadzona w wielokulturowej scenerii miasteczek regionu. A wszystko zaczęło się od Frampola a właściwie od opowiadania „Trzy życzenia”, w którym pisarz opowiada o tym miejscu.

Czytaj więcej: 2018.08.20 - Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera" w Krasnobrodzie

20180706 182221Akcja „Lato w Spotkaniach Kultur”

Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Wicemarszałek
Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk i Dyrektor Centrum Spotkania Kultury w Lublinie Piotr Franaszek byli organizatorami Akcji „Lato w Spotkaniach Kultur”, w ramach której ufundowali bilety na wydarzenia artystyczne w CSK skierowane do dwóch grup odbiorców – dzieci oraz osób dorosłych z terenu województwa lubelskiego.
Dzięki tej inicjatywie prawie 100 mieszkańców miasta i gminy Krasnobród (45 dzieci wraz z opiekunami oraz 49 osób dorosłych) skorzystało z atrakcyjnej oferty kulturalnej oferowanej w ramach tej akcji.

Czytaj więcej: 2018.07.06 - Gala Operetkowa „Trzech Tenorów i Ona Jedna” czyli „Lato w Spotkaniach Kultur” dla...

DSC 9545Zawody wędkarskie, pokazy i konkursy z rybami w roli głównej, a wieczorem ognisko i koncert złożyły się na Piknik Rybacki, który odbył się w sobotę 30 czerwca w Krasnobrodzie. Impreza na wyspie nad miejscowym zalewem zgromadziła liczne grono miłośników wędkowania i kulinariów, nie tylko z Krasnobrodu i najbliższych okolic. Rybackie święto rozpoczęły zawody spławikowe, w których prym wiodła miejscowa rodzina Gradziuków.

Czytaj więcej: 2018.06.30. Relacja z Pikniku Rybackiego w Krasnobrodzie

IMG 4119Już po raz piętnasty zorganizowano w Krasnobrodzie "Majówkę Roztoczańską"
W środę 2 maja odbyła się gra terenowa i "Bieg na 100-lecie niepodległości", dzień wcześniej rodzinny rajd rowerowy i zawody wędkarzy, a w czwartek 3 maja mieszkańcy gminy i turyści wypoczywający na Roztoczu uczcili 227. rocznicę uchwalenia konstytucji.
W grze miejskiej, która odbywała się pod hasłem "100 lat niepodległej", wzięły udział dwie drużyny. Ich członkowie odwiedzili m.in. pomnik Konstytucji 3 Maja, krasnobrodzkie sanktuarium, cmentarz i kaplicę na wodzie. Wszędzie mieli do wykonania zadania, związane z historią Krasnobrodu i Polski, za które zbierali punkty. Więcej miały na koncie "Mordeczki", ale w związku z tym, że druga drużyna była zdecydowanie mniej liczna, "Krasnobludkom" również należą się słowa uznania. Docenił to burmistrz Kazimierz Misztal, który podczas zakończenia zmagań w Dolinie św. Rocha, wręczył upominki wszystkim zawodnikom.
Z poważnym zadaniem zmierzył się również nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach Dominik Flis, który w środę 2 maja zorganizował "Bieg na 100-lecie niepodległości". Trasa wiodła od Krasnobrodu przez Hutki do SP w Kaczórkach i z powrotem.

Czytaj więcej: 2018.05.01-03 - XV Majówka Roztoczańska z Niepodległą