Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

DSC 9166Krasnobrodzki Dom Kultury kontynuuje cykl letnich koncertów w centrum miasta. W niedzielę 14 sierpnia o 18.00 na Placu Siekluckiego mieszkańcy i turyści mogli posłuchać Kapeli Podwórkowej "Rzemyki" z Józefowa. Grupa powstała w 1993 roku, a w swoim repertuarze ma własne kompozycje, pieśni ludowe i okolicznościowe, a także utwory o tematyce patriotycznej i religijnej oraz szeroko rozumiane piosenki podwórkowe, w tym lwowskie. W zależności od prezentowanych utworów członkowie zespołu wykorzystują dwa rodzaje strojów, które zostały zakupione ze środków Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie oraz nagród finansowych za udział w konkursach i przeglądach.
Kapela "Rzemyki" to prawdziwa wizytówka kulturalna Gminy Józefów. Oprócz lokalnych imprez rozrywkowych czy patriotycznych, zespół promuje gminę także na imprezach regionalnych i krajowych. Od wielu lat grupa bierze udział w Dożynkach Powiatowych, gra wiele koncertów na terenie powiatów biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego, a także w wielu innych miejscach województwa lubelskiego.

Krasnobrodzkie spotkanie z Rzemykami z cała pewnością można zaliczyć do udanych. Dowodem tego była nie tylko śpiewająca ale także tańcząca publiczność, która  nagrodziła koncert gromkimi brawami.

ias24.

Foto: http://kultura.krasnobrod.pl/index.php/galeria/event/20160814jozefowskierzemykinaplacusiekluckiego