Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

DSC 1312Takiej frekwencji jak w tym roku na Dniach Krasnobrodu prawdopodobnie jeszcze nie było. Szczególnie tłumnie publiczność stawiła się w niedzielny wieczór 22 lipca, gdy na scenie występował zespół "Weekend".Obchody rozpoczęły się w sobotni poranek, gdy nad miejscowym zalewem do rywalizacji przystąpili uczestnicy zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Krasnobrodu. Zmagania z udziałem rekordowej liczby 50 zawodników odbywały się w dwóch kategoriach. Wśród seniorów najlepiej spisał się Dariusz Wawryca, drugi był Krzysztof Kostrubiec, a trzecie miejsce zajął Andrzej Cwenk. W kategorii juniorów wygrał Mateusz Woźniak, przed Sebastianem Grzybem i Sebastianem Sajnanem. Najlepsi wędkarze odebrali nagrody podczas popołudniowego festynu.

Ten rozpoczął się o 17.00, ale dwie godziny wcześniej na trasę wyruszyli uczestnicy rodzinnego rajdu rowerowego. W wyprawie wzięły udział 64 osoby, spośród których, także na festynie, burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal wylosował rower. Jego właścicielką została urodzona w Krasnobrodzie, a obecnie mieszkająca w Zamościu Monika Zawiślak.

Program sobotniej zabawy wypełniły pokazy i konkursy z nagrodami. Swoimi umiejętnościami pochwaliły się m.in. kobieca drużyna pożarnicza OSP z Suchowoli i męska z OSP Majdan Wielki, oraz strongmeni. W zawodach pilarzy wygrała reprezentacja Wólki Husińskiej, przed Dominikanówką i Krasnobrodem. Okazję zaprezentowania się przed dużą widownią mieli również członkowie Zespołu Tańca Nowoczesnego "Step Dance" z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, a wieczorem publiczność bawiły zespoły -"Krasnobrodzki Gospel", "Gdzie Diabeł Nie Może" z Zamościa, "Niper Boy" i grupa "Kordian". Listę sobotnich atrakcji dopełnił pokaz sztucznych ogni.

Dni Krasnobrodu 2018 były jednym z elementów gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd w programie świętowania palenie "ogni niepodległości" i elementy patriotyczne w 28. Przeglądzie Orkiestr Dętych, który odbył się w niedzielę 22 lipca. Wystąpiło w nim 7 zespołów, które w nawiązaniu do jubileuszu, najpierw zagrały wspólnie "Marsz Pierwszej Brygady", a potem prezentowały przynajmniej jeden utwór patriotyczny. Wykonywały je orkiestry z Czemiernik i Radzynia Podlaskiego, Łaszczowa, Polichny, Sitna, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa i Krasnobrodu.

W ostatniej części tegorocznych Dni Krasnobrodu zagrała "Ściana W" z Tomaszowa Lubelskiego, oraz zespoły "Sonic" i "Weekend". Szczególnie ta ostatnia grupa zgromadziła ogromną widownię, która znakomicie się bawiła, a najbardziej wytrwali goście zostali jeszcze na nocną dyskotekę.

Podczas obchodów odbyła się także promocja najnowszej książki Mieczysława Kościńskiego "Piewczyni Krasnobrodu Feliksa Lewandowska" oraz wystawa Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z Zamościa. Ponadto dzieci szalały na dmuchanych zjeżdżalniach, a dorośli mogli skorzystać z badań profilaktycznych na stoiskach zamojskiego Sanepidu.

Dwudniową zabawę zorganizowali burmistrz i Krasnobrodzki Dom Kultury, głównym sponsorem była "Nativiana Roztocze", a wśród patronów medialnych: TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Informacyjna Agencja Samorządowa, zamosconline.pl, Kronika Tygodnia i Gazeta Krasnobrodzka.

 

                                                                                                                                                                                                                                            ias24.

Galeria 2018.07.21

Galeria 2018.07.22