Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

DSC 5143W pierwszym dniu wakacji tj. 25 czerwca w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się przepiękny koncert w wykonaniu znanego aktora i wokalisty Jacka Borkowskiego.

Pan Jacek na scenie debiutował już w wieku 12 lat, ale rozgłos w wieku 16 lat przyniósł mu występ na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, którego został laureatem i otrzymał nagrodę główną. Potem na długie lata związał się z warszawskim teatrem „Ateneum”. Przez kilka lat przebywał we Francji, gdzie zagrał w siedmiu filmach i dwu serialach. W Polsce znany jest milionom widzów z popularnego serialu „Klan”, w którym gra postać psychoterapeuty Piotra Rafalskiego.

 

Podczas krasnobrodzkiego koncertu pan Jacek Borkowski śpiewał m.in. piosenki Franka Sinatry, Ludwika Sempolińskiego i Wojciecha Młynarskiego. Wykonywał też zabawne monologi kabaretowe i sypał żartami.

Od samego początku wytworzył wspaniały klimat braku dystansu, a nawet wręcz bliskości z widownią, która doskonale się bawiła śpiewając wraz z nim refreny niektórych piosenek.

Pan Jacek nie tylko bawił, ale i głęboko wzruszył publiczność, kiedy zaśpiewał jedną z piosenek, wspominając przy tym ukochaną żonę, która odeszła na zawsze w styczniu tego roku.

Po koncercie można było nabyć płyty z dedykacją i autografem Artysty. Przy okazji poznaliśmy też rezolutną córeczkę Aktora 10-letnią Magdę, która towarzyszyła swemu tacie.

W Krasnobrodzkim Domu Kultury gościło wielu znanych artystów, z którymi spotkania na długo zapadają w pamięć. Spotkanie z Jackiem Borkowskim z pewnością będziemy długo pamiętać. Ja w każdym razie - do końca życia.

Marianna Olszewska

Foto:http://kultura.krasnobrod.pl/index.php/galeria/event/20160627koncertjackaborkowskiego