Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

DSC 1266Już po raz XII w Krasnobrodzie odbył się Ogólnopolski Konkurs Organowy. Młodzi organiści, uczniowie szkół muzycznych II stopnia z Warszawy, Krakowa, Rybnika i Ełku stanęli do konkursu, w programie którego znalazło się pięć obowiązkowych punktów programowych. Należało wykonać utwór kompozytora szkoły północnoniemieckiej

Czytaj więcej...

DSC 070540 zawodników i zawodniczek wystartowało w tegorocznym Turnieju Szachowym „Krasnobrodzka Wieża”, którego organizatorem jest Burmistrz Krasnobrodu i miejscowy dom kultury. Była to już XVI edycja tego sportowego wydarzenia, które nie traci swoich sympatyków.
W tegorocznych rozgrywkach oprócz szachistów z naszego rejonu znaleźli się także zawodnicy z Warszawy, Leżańska i Grodziska Mazowieckiego.

Czytaj więcej...

DSC 5524Mają po kilka lat, ale bez większych problemów najpierw uczą się na pamięć tekstów, a potem stają na scenie i je publicznie prezentują. Mowa o dzieciach z miasta i gminy Krasnobród, które mogą się popisać swoimi zdolnościami scenicznymi podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaka.

Czytaj więcej...

DSC 373412 kwietnia 2019r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród w corocznym Konkursie Wielkanocnym.
Tak jak w latach ubiegłych, nagrody przyznano w 4 kategoriach a jury oceniało przede wszystkim samodzielność wykonania prac, oryginalność oraz estetykę.
Poniżej lista zwycięzców i wyróżnionych.

Czytaj więcej...

1646bW dniu dzisiejszym w Krasnobrodzkim Domu Kultury dokonano oceny prac w tegorocznym „Konkursie Wielkanocnym na najładniejszą kartkę, palmę, pisankę lub stroik". Oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród, odbędzie się w Krasnobrodzkim Domu Kultury w najbliższy piątek 12.04.2019r. o godz. 16.00.
W załączniku protokół z rozstrzygnięcia konkursu.

Protokół

DSC 3457Krasnobrodzki Dom Kultury od kilku już lat jest organizatorem Eliminacji Powiatu Zamojskiego Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

W tym roku KDK również podjął się tego zadania i zaprosił do udziału najlepszych wokalistów z Zamościa i gmin powiatu zamojskiego. Eliminacje, nad którymi honorowy patronat objął Starosta Zamojski Stanisława Grześko, odbyły w dniu 26 marca 2019 roku.

W konkursie wzięło udział 17 uczestników, którzy występowali w podziale na 4 kategorie wiekowe: I kategoria – 6-10 lat, II kategoria – 11-13 lat, III kategoria – 14-16 lat, IV kategoria – 17-20 lat.

Czytaj więcej...

DSC 2389Teksty Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Dmitrocy, Józefa Czechowicza, Wincentego Pola, Marii Duławskiej, księdza Pawła Słonopasa i wielu innych autorów związanych z Lubelszczyzną można było usłyszeć we wtorek 19 marca w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Deklamowali je uczestnicy tegorocznego konkursu recytatorsko-plastycznego "Wiosenne spotkania z...", a przesłuchania poprzedziło wręczenie nagród za najciekawsze prace plastyczne. W części recytatorskiej jury oceniło 33 wykonawców przyznając w trzech kategoriach 9 nagród i 4 wyróżnienia.

Czytaj więcej...

DSC 2174Znamy już listę młodych wokalistów z miasta i gminy Krasnobród, którzy wystąpią w powiatowym etapie tegorocznego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający słowik". Podczas eliminacji gminnych, które odbyły się we wtorek 12 marca w Krasnobrodzkim Domu Kultury, nominacje zdobyły - Martyna Kukiełka, Weronika Roczkowska, Dominika Kawka i Gabriela Szpyra.

Czytaj więcej...