Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

DSC 3810Warsztaty plastyczne, organizowane przez Krasnobrodzki Dom Kultury, cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i gminy. I tak było również z zajęciami zorganizowanymi z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Cykl tych spotkań rozpoczął się w czwartek 11 kwietniaw Dominikanówce, dzień później - w miejscowości Zielone, następne miały miejsce w Wólce Husińskiej 15 kwietnia a ostatnie w Krasnobrodzkim Domu Kultury w przedświąteczny wtorek. Propozycja była skierowana do wszystkich, którzy chcieli samodzielnie wykonać palmę lub stroik wielkanocny. Wiek ani przygotowanie plastyczne nie były ważne - wystarczyły dobre chęci i czas. Spotkania te miały przeważnie wielopokoleniowy charakter, a praca odbywała się w miłej, przedświątecznej atmosferze. Wszystkie zajęcia rozpoczynały się o godz. 17.00, ogółem skorzystało z nich 43 osoby które wykazały się dużą pomysłowością i inwencję twórczą w wykonywaniu własnych kompozycji. Warsztaty były bezpłatne, o materiały zadbali organizatorzy.

Galeria - Dominikanówka

Galeria - Zielone

Galeria - Wólka Husińska

Galeria - KDK

 

IMG 9921Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu buduje dom dla swoich dorosłych podopiecznych, przedsięwzięcie to nazywa się Zbudujmy razem "RODZINNY DOM"!
Stowarzyszenie działa od 1990 roku i jest organizacją pozarządową, zrzeszającą rodziców, opiekunów i przyjaciół dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością.
Stowarzyszenie prowadzi unikalną w regionie Polski południowo-wschodniej profesjonalną działalność w zakresie zintegrowanej rehabilitacji, edukacji i wsparcia społecznego dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością, szczególnie z wczesnym uszkodzeniem mózgu.
W związku z inicjatywą budowy nowej placówki dla podopiecznych stowarzyszenie „Krok za krokiem” stało się bliższe naszej społeczności lokalnej i szkolnej. 24 marca 2019 r w Krasnobrodzie wolontariusze kwestowali na rzecz budowy domu a po południu w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się charytatywny koncert.

Podsumowaniem tych działań było spotkanie wszystkich osób z terenu miasta i gminy Krasnobród , które związane były z akcją charytatywną na rzecz zamojskiego stowarzyszenia.

9 kwietnia w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury wolontariusze z naszego regionu biorący udział w tym przedsięwzięciu odebrali z rąk Kamila Kabasińskiego - przedstawiciela Stowarzyszenia "Krok za krokiem" podziękowania.

Galeria

000Zgodnie z rozpoczętą w ubiegłym roku tradycją, w dniu 24 stycznia 2019 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie poorszakowe zorganizowane przez organizatorów IV Orszaku Trzech Króli - Burmistrza Krasnobrodu i Dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury.

Czytaj więcej...

IMG 20181220 183447W grudniu Krasnobrodzki Dom Kultury zorganizował dla chętnych chcących w kreatywny sposób spędzić przedświąteczny czas - Świąteczne Warsztaty Plastyczne, które odbyły się w KDK - 11 grudnia oraz w świetlicach wiejskich: 13 i 20 w Dominikanówce, 14 w Wólce Husińskiej, 18 w Starej Hucie i 19 w Majdanie Wielkim. Na zajęciach uczestnicy wykonywali ozdoby świąteczne: świece

Czytaj więcej...

DSC 5974Kontynuując rozpoczętą w ubiegłym roku tradycję wykonywania kotylionów patriotycznych, w dniu 7 listopada 2018 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury, w ramach przygotowań do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się kolejna edycja międzypokoleniowych warsztatów plastycznych, podczas których wykonywane były biało-czerwone kotyliony.
W tym roku frekwencja na warsztatach znacznie się poprawiła, gdyż wzięło w nich udział ponad 25 osób. Wśród nich były zarówno osoby dorosłe jak dzieci, w tym całe rodziny. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy i pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty Marzeny Mazurek - instruktora ds. plastyki KDK, wykonywali kotyliony z papieru sklejając poszczególne elementy oraz ze wstążek, przy których trzeba było wykazać się umiejętnością wykorzystania igły i nitki. Na efekty tej pracy nie trzeba było długo czekać. W sumie wykonano około 200 kotylionów.
Część z nich zabrali ze sobą uczestnicy warsztatów dla siebie i swoich najbliższych. Pozostałe zostały rozdane w dnu 11 listopada uczestnikom gminnych uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kotyliony były wyrazem jedności i radości ze wspólnego świętowania tej niecodziennej rocznicy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich obecność i stworzenie miłej atmosfery podczas warsztatów. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w ich kolejnej edycji, w przyszłym roku.

Galeria

 

DSC 5711W dniu 19 października 2018 roku w siedzibie Krasnobrodzkiego Domu Kultury w Krasnobrodzie przy ul. 3 Maja 26, odbyły się Warsztaty rękodzieła artystycznego o tematyce "LAMPIONY - DECOUPAGE, MIXMEDIA ". Warsztaty poprowadziła Pani Joanna Patron- miłośniczka rękodzielnictwa i artystka posiadająca własną pracownię rękodzielniczą w Zamościu pn. "W Ramach Sztuki".
Na zaproszenie skierowane do całej społeczności obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju odpowiedziało 16 osób,wśród których znaleźli się przedstawiciele społeczeństwa lokalnego, mieszkańcy Krasnobrodzkiej gminy oraz przedstawiciele grupy defaworyzowanej, którzy w naszej LSR określeni są jako osoby bezrobotne, pozostające poza rynkiem pracy, osoby grupy wiekowej 50 +.

Czytaj więcej...

DSC 5544Sobota 13 października 2018 roku zapewne będzie pamiętnym dniem dla mieszkańców niewielkiej miejscowości jaką jest Grabnik. W tym dniu odbyło się bowiem spotkanie, podczas którego dokonano oficjalnego otwarcia nowo wyremontowanej remizy OSP.
Remiza OSP w Grabniku mieściła się w budynku wybudowanym kilkadziesiąt lat temu w czynie społecznym przez mieszkańców tej miejscowości. W ostatnich latach był on już w bardzo złym stanie technicznym. W ścianach były dziury, stolarka okienna i drzwiowa wymagała wymiany. Budynek praktycznie nie nadawał się do użytku.

Czytaj więcej...

28Tak jak co roku w ramach festiwalu odbyły się również warsztaty muzyczne połączone z kursem interpretacji muzyki solowej i kameralnej.
Miłośnicy harfy szkolili się pod czujnym okiem Anny Piechury-Gabryś, warsztat skrzypcowy szlifowano pod kierunkiem Anny Rzymyszkiewicz, Janusz Raczyński zdradzał tajniki gry na gitarze, natomiast improwizacją jazzową zajął się Paweł Zielak.
Efekty tej pracy można było usłyszeć podczas koncertu kończącego warsztaty, który odbył się w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury 23 sierpnia i był efektem spontanicznego pomysłu, który z wielkim sukcesem został zrealizowany.
Ponadto uczestnicy warsztatów harfowych wystąpili podczas koncertu finałowego tegorocznego festiwalu.

 

DSC 6502Podniosły i uroczysty charakter miały tegoroczne obchody rocznicy Bitwy pod Krasnobrodem. W tym roku mija bowiem nie tylko 155 lat od potyczki z Moskalami podczas Powstania Styczniowego, ale także 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości.
W rocznice tych wydarzeń pamięć poległych w walce o wolną ojczyznę uczcili mieszkańcy miasta i gminy Krasnobród w tym przedstawiciele władz samorządowych, duchowni i młodzież szkolna.

Czytaj więcej...

stroikOdkrywania talentów drzemiących w każdym z nas można było spróbować na warsztatach plastycznych dla dorosłych zorganizowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury. Tym razem taką możliwość mieli 19 marca mieszkańcy Majdanu Małego, a 20 Starej Huty. W zajęciach wzięło udział 23 osoby, przede wszystkim panie, które miały okazję m.in. zapoznania się z tajnikami ozdabiania przedmiotów techniką decoupage, która daje możliwości do tworzenia oryginalnych rzeczy.

Czytaj więcej...