Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

DSC 3779W ramach przygotowań do obchodów Narodowego Święta Niepodległości, Krasnobrodzki Dom Kultury już po raz trzeci zorganizował międzypokoleniowe warsztaty plastyczne pod nazwą- kotyliony patriotyczne. Zajęcia odbyły się 5 listopada i zgromadziły około 20 osób z których najmłodsza miała... około 3 miesięcy, a najstarsza należała do przedziału wiekowego 60 plus. Warsztaty prowadziła instruktor miejscowego domu kultury Marzena Mazurek, która zaproponowała uczestnikom wykonywanie patriotycznych kokard róznymi technikami. W zależności od wieku i umiejętności manualnych, każdy uczestnik był w stanie sprostać temu plastycznemu wyzwaniu. Efektem tych zmagań było 160 kotylionów, które bedą rozdane podczas krasnobrodzkich obchodów Święta Niepodległości.

 Galeria

Mówili o nas w Katolickim Radiu Zamość

DSC 6821Po dwutygodniowej przerwie na krasnobrodzką plażę powróciła zumba. Taneczno-sportowe spotkania jeśli pozwoli na to pogoda, odbywać się będą w każdy wtorek do zakończenia wakacji. Zapraszamy wszystkich sympatyków aktywnego spędzania czasu na zajęcia, które prowadzi zawsze uśmiechnięta, pełna energii i pozytywnie zakręcona licencjonowana instruktorka Beata Kulczyńska z Tomaszowa Lubelskiego.
Tańczyć mogą wszyscy, od dwu do stulatków, bo do tych zajęć łączących taniec i fitness nie trzeba specjalnego przygotowania. Wystarczą chęci i dobry humor, reszta to muzyka, która jest kluczem do świetnej zabawy.
Kto był, wie że warto, kto jeszcze nie próbował może to zmienić.
Zapraszamy, najbliższe spotkanie 6 sierpnia.
Przyjdź, zobacz, spróbuj!!!

Galeria

DSC 3810Warsztaty plastyczne, organizowane przez Krasnobrodzki Dom Kultury, cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i gminy. I tak było również z zajęciami zorganizowanymi z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Cykl tych spotkań rozpoczął się w czwartek 11 kwietniaw Dominikanówce, dzień później - w miejscowości Zielone, następne miały miejsce w Wólce Husińskiej 15 kwietnia a ostatnie w Krasnobrodzkim Domu Kultury w przedświąteczny wtorek. Propozycja była skierowana do wszystkich, którzy chcieli samodzielnie wykonać palmę lub stroik wielkanocny. Wiek ani przygotowanie plastyczne nie były ważne - wystarczyły dobre chęci i czas. Spotkania te miały przeważnie wielopokoleniowy charakter, a praca odbywała się w miłej, przedświątecznej

Czytaj więcej...

000Zgodnie z rozpoczętą w ubiegłym roku tradycją, w dniu 24 stycznia 2019 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie poorszakowe zorganizowane przez organizatorów IV Orszaku Trzech Króli - Burmistrza Krasnobrodu i Dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury.

Czytaj więcej...

IMG 20181220 183447W grudniu Krasnobrodzki Dom Kultury zorganizował dla chętnych chcących w kreatywny sposób spędzić przedświąteczny czas - Świąteczne Warsztaty Plastyczne, które odbyły się w KDK - 11 grudnia oraz w świetlicach wiejskich: 13 i 20 w Dominikanówce, 14 w Wólce Husińskiej, 18 w Starej Hucie i 19 w Majdanie Wielkim. Na zajęciach uczestnicy wykonywali ozdoby świąteczne: świece

Czytaj więcej...

DSC 5974Kontynuując rozpoczętą w ubiegłym roku tradycję wykonywania kotylionów patriotycznych, w dniu 7 listopada 2018 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury, w ramach przygotowań do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się kolejna edycja międzypokoleniowych warsztatów plastycznych, podczas których wykonywane były biało-czerwone kotyliony.
W tym roku frekwencja na warsztatach znacznie się poprawiła, gdyż wzięło w nich udział ponad 25 osób. Wśród nich były zarówno osoby dorosłe jak dzieci, w tym całe rodziny. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy i pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty Marzeny Mazurek - instruktora ds. plastyki KDK, wykonywali kotyliony z papieru sklejając poszczególne elementy oraz ze wstążek, przy których trzeba było wykazać się umiejętnością wykorzystania igły i nitki. Na efekty tej pracy nie trzeba było długo czekać. W sumie wykonano około 200 kotylionów.
Część z nich zabrali ze sobą uczestnicy warsztatów dla siebie i swoich najbliższych. Pozostałe zostały rozdane w dnu 11 listopada uczestnikom gminnych uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kotyliony były wyrazem jedności i radości ze wspólnego świętowania tej niecodziennej rocznicy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich obecność i stworzenie miłej atmosfery podczas warsztatów. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w ich kolejnej edycji, w przyszłym roku.

Galeria

 

DSC 5711W dniu 19 października 2018 roku w siedzibie Krasnobrodzkiego Domu Kultury w Krasnobrodzie przy ul. 3 Maja 26, odbyły się Warsztaty rękodzieła artystycznego o tematyce "LAMPIONY - DECOUPAGE, MIXMEDIA ". Warsztaty poprowadziła Pani Joanna Patron- miłośniczka rękodzielnictwa i artystka posiadająca własną pracownię rękodzielniczą w Zamościu pn. "W Ramach Sztuki".
Na zaproszenie skierowane do całej społeczności obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju odpowiedziało 16 osób,wśród których znaleźli się przedstawiciele społeczeństwa lokalnego, mieszkańcy Krasnobrodzkiej gminy oraz przedstawiciele grupy defaworyzowanej, którzy w naszej LSR określeni są jako osoby bezrobotne, pozostające poza rynkiem pracy, osoby grupy wiekowej 50 +.

Czytaj więcej...