Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

DSC 3810Warsztaty plastyczne, organizowane przez Krasnobrodzki Dom Kultury, cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i gminy. I tak było również z zajęciami zorganizowanymi z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Cykl tych spotkań rozpoczął się w czwartek 11 kwietniaw Dominikanówce, dzień później - w miejscowości Zielone, następne miały miejsce w Wólce Husińskiej 15 kwietnia a ostatnie w Krasnobrodzkim Domu Kultury w przedświąteczny wtorek. Propozycja była skierowana do wszystkich, którzy chcieli samodzielnie wykonać palmę lub stroik wielkanocny. Wiek ani przygotowanie plastyczne nie były ważne - wystarczyły dobre chęci i czas. Spotkania te miały przeważnie wielopokoleniowy charakter, a praca odbywała się w miłej, przedświątecznej

Czytaj więcej...

000Zgodnie z rozpoczętą w ubiegłym roku tradycją, w dniu 24 stycznia 2019 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie poorszakowe zorganizowane przez organizatorów IV Orszaku Trzech Króli - Burmistrza Krasnobrodu i Dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury.

Czytaj więcej...

IMG 20181220 183447W grudniu Krasnobrodzki Dom Kultury zorganizował dla chętnych chcących w kreatywny sposób spędzić przedświąteczny czas - Świąteczne Warsztaty Plastyczne, które odbyły się w KDK - 11 grudnia oraz w świetlicach wiejskich: 13 i 20 w Dominikanówce, 14 w Wólce Husińskiej, 18 w Starej Hucie i 19 w Majdanie Wielkim. Na zajęciach uczestnicy wykonywali ozdoby świąteczne: świece

Czytaj więcej...

DSC 5974Kontynuując rozpoczętą w ubiegłym roku tradycję wykonywania kotylionów patriotycznych, w dniu 7 listopada 2018 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury, w ramach przygotowań do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się kolejna edycja międzypokoleniowych warsztatów plastycznych, podczas których wykonywane były biało-czerwone kotyliony.
W tym roku frekwencja na warsztatach znacznie się poprawiła, gdyż wzięło w nich udział ponad 25 osób. Wśród nich były zarówno osoby dorosłe jak dzieci, w tym całe rodziny. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy i pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty Marzeny Mazurek - instruktora ds. plastyki KDK, wykonywali kotyliony z papieru sklejając poszczególne elementy oraz ze wstążek, przy których trzeba było wykazać się umiejętnością wykorzystania igły i nitki. Na efekty tej pracy nie trzeba było długo czekać. W sumie wykonano około 200 kotylionów.
Część z nich zabrali ze sobą uczestnicy warsztatów dla siebie i swoich najbliższych. Pozostałe zostały rozdane w dnu 11 listopada uczestnikom gminnych uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kotyliony były wyrazem jedności i radości ze wspólnego świętowania tej niecodziennej rocznicy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich obecność i stworzenie miłej atmosfery podczas warsztatów. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w ich kolejnej edycji, w przyszłym roku.

Galeria

 

DSC 5711W dniu 19 października 2018 roku w siedzibie Krasnobrodzkiego Domu Kultury w Krasnobrodzie przy ul. 3 Maja 26, odbyły się Warsztaty rękodzieła artystycznego o tematyce "LAMPIONY - DECOUPAGE, MIXMEDIA ". Warsztaty poprowadziła Pani Joanna Patron- miłośniczka rękodzielnictwa i artystka posiadająca własną pracownię rękodzielniczą w Zamościu pn. "W Ramach Sztuki".
Na zaproszenie skierowane do całej społeczności obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju odpowiedziało 16 osób,wśród których znaleźli się przedstawiciele społeczeństwa lokalnego, mieszkańcy Krasnobrodzkiej gminy oraz przedstawiciele grupy defaworyzowanej, którzy w naszej LSR określeni są jako osoby bezrobotne, pozostające poza rynkiem pracy, osoby grupy wiekowej 50 +.

Czytaj więcej...

DSC 5544Sobota 13 października 2018 roku zapewne będzie pamiętnym dniem dla mieszkańców niewielkiej miejscowości jaką jest Grabnik. W tym dniu odbyło się bowiem spotkanie, podczas którego dokonano oficjalnego otwarcia nowo wyremontowanej remizy OSP.
Remiza OSP w Grabniku mieściła się w budynku wybudowanym kilkadziesiąt lat temu w czynie społecznym przez mieszkańców tej miejscowości. W ostatnich latach był on już w bardzo złym stanie technicznym. W ścianach były dziury, stolarka okienna i drzwiowa wymagała wymiany. Budynek praktycznie nie nadawał się do użytku.

Czytaj więcej...

28Tak jak co roku w ramach festiwalu odbyły się również warsztaty muzyczne połączone z kursem interpretacji muzyki solowej i kameralnej.
Miłośnicy harfy szkolili się pod czujnym okiem Anny Piechury-Gabryś, warsztat skrzypcowy szlifowano pod kierunkiem Anny Rzymyszkiewicz, Janusz Raczyński zdradzał tajniki gry na gitarze, natomiast improwizacją jazzową zajął się Paweł Zielak.
Efekty tej pracy można było usłyszeć podczas koncertu kończącego warsztaty, który odbył się w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury 23 sierpnia i był efektem spontanicznego pomysłu, który z wielkim sukcesem został zrealizowany.
Ponadto uczestnicy warsztatów harfowych wystąpili podczas koncertu finałowego tegorocznego festiwalu.