Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

000Zgodnie z rozpoczętą w ubiegłym roku tradycją, w dniu 24 stycznia 2019 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie poorszakowe zorganizowane przez organizatorów IV Orszaku Trzech Króli - Burmistrza Krasnobrodu i Dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury.


Miało ono na celu podziękowanie wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację orszaku. Stąd też zaproszona na nie została cała orszakowa rodzina: autor scenariusza orszaku i reżyser tego wydarzenia, aktorzy odgrywający poszczególne sceny, zespoły zapewniające oprawę muzyczną, księża, harcerze oraz inne osoby wpierające tę inicjatywę na różny sposób. Spotkanie rozpoczęło się od powitania, którego dokonała dyrektor KDK Mariola Czapla, a po nim jego uczestnicy obejrzeli fotorelację z orszaku. Była to okazja do przeżywania orszaku po raz kolejny, tym razem okiem widza, a nie aktora, czy współtwórcy tego plenerowego spektaklu, który składał się z sześciu scen.
Następnie osoby zaangażowane w organizację i przeprowadzenie orszaku otrzymały podziękowania, które wręczali: dyrektor KDK oraz Paweł Murdzek – autor orszakowego scenariusza i reżyser. Poszczególne grupy zapraszane na scenę po otrzymaniu podziękowań były uwieczniane na pamiątkowym zdjęciu, a na końcu tej pierwszej części spotkania, było wspólne pamiątkowe zdjęcie orszakowej rodziny obecnej na spotkaniu.
Druga część, już mniej oficjalna, to spotkanie przy kawie i ciastku, podczas której był czas na rozmowy, wspomnienia i integrację. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze.
Niestety nie wszyscy współtworzący orszak mogli uczestniczyć w tym spotkaniu, stąd też przedstawiamy krasnobrodzką orszakową rodzinę:

Burmistrz Krasnobrodu – Misztal Kazimierz

Zastępca Burmistrza - Janusz Oś

AKTORZY:

Herold – Radosław Cios-Mairot

Królowie:
Kacper (Europa) – Sławomir Nowosielecki
Melchior (Azja) – Adam Choma
Baltazar (Afryka) – Wojciech Żurakowski

Legioniści:
Legionista I – Grzegorz Adamczuk
Legionista II – Bartłomiej Roczkowski

KLOCÓWKA
Maryja – Aneta Tytuła
Józef – Marcin Tytuła
Dzieciątko Jezus – Wojtuś Tytuła
Gospodyni – Maria Kuczmaszewska
Gospodarz – Grzegorz Kuśmierz
Biesiadnicy:
Sławomir Bilewicz
Jan Kuczmaszewski
Mirosław Pliżga
Stanisław Kuczmaszewski
Elżbieta Zwolak
Genowefa Korzeniowska
Jadwiga Gontarz
Roman Gontarz
Grażyna Gajewska – biesiadnik i koordynator przygotowań

STARA HUTA
Ambroży – Andrzej Gancarz
Stach – Dariusz Szabat
Maciej – Rafał Złotorzyński
Wojciech – Marek Lalik
Anioł – Krystyna Kukiełka
Koordynator – Genowefa Lalik
Pomoc w przygotowaniu szałasu:
Jerzy Szpyra z Krasnobrodu i Sławomir Gancarz

NOWA WIEŚ
Herod – Mateusz Kołtun
Sługa – Zbigniew Lizut
Żołnierz I – Tomasz Wrona
Żołnierz II – Jarosław Górny
Śmierć – Marzena Gorajska
Diabeł – Andrzej Pliżga
Posłaniec – Mateusz Pryciuk
Marta Szpyra – pomoc organizacyjna
Grzegorz Pryciuk – pomoc organizacyjna
Koordynator – Dagmara Pryciuk

Woźnica – Edward Dzirba z Majdanu Małego

ZESPOŁY:

Zespół folklorystyczny „Wójtowianie”
Alicja Parkitny – kierownik
Alicja Olszewska
Alina Słota
Elżbieta Piela
Wanda Sachajko
Wiesława Dąbrowska
Zofia Przytuła
Mirosław Berlin (akordeon)
Bogusław Najda (bębenek)

Schola dziecięca z Parafii NNMP w Krasnobrodzie:
Agnieszka Kostrubiec – prowadząca scholę
Dariusz Kostrubiec (akompaniament - gitara)
Borys Kostrubiec
Igor Kostrubiec
Lena Kostrubiec
Kalina Kostrubiec
Julia Skóra
Piotr Skóra
Dawid Skóra
Martyna Bucior
Kudełka Lena
Skrzyńska Kinga
Dawid Skrzyński

Zespół wokalny z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie
Marzena Kałuża – prowadząca scholę
Weronika Osuch
Gabriela Szpyra
Martyna Przytuła
oraz gościnnie p. Elżbieta Sierzyńska

Krasnobrodzka Orkiestra Dęta
działająca w Krasnobrodzkim Domu Kultury
Mateusz Krawiec - kapelmistrz
Akicja Buryło
Norbert Buryło
Jerzy Ćmiel
Janusz Dąbrowski
Grzegorz Gałka
Dominika Koperwas
Piotr Mielnicki
Monika Pasieczna
Kinga Pasieczna
Piotr Sachajko
Witold Sokoliński

Chór parafialny
z Parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie działający pod kierunkiem organisty Józefa Bąka

Harcerze
ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” I Szczep im. Świętego Rocha działający przy Parafii NNMP w Krasnobrodzie
Paweł Najda
Mariusz Najda
Karol Kostrubiec
Bartłomiej Kurantowicz
Łukasz Podolak
Ola Dziura
Martyna Piwko
Aneta Pasieczna
Józef Wryszcz - szczepowy

Zabezpieczenie trasy przemarszu orszaku:
Policja – Posterunek Policji w Krasnobrodzie
Strażacy z OSP Wólce Husińskiej
Krzysztof Osuch
Andrzej Grela
Bartłomiej Działa
Karol Działa

współorganizacja orszaku i jego promocja:
Ks. proboszcz – ks. Eugeniusz Derdziuk
Parafia Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie
Ks. proboszcz Roman Sawic
Parafia Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie
ks. proboszcz Artur Sokół
Parafia Świętej Opatrzności Bożej w Bondyrzu

Pomoc w przygotowaniu strojów: Halina Gontarz - nauczyciel zespołu Szkół

Autor scenariusza i reżyser: Paweł Murdzek - nauczyciel Zespołu Szkół

Obsługa organizacyjna i promocja
Pracownicy Krasnobrodzkiego Domu Kultury: Marzena Mazurek i Mariola Kawecka

Galeria