Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

DSC 4311Wyjątkowy charakter miały obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Krasnobrodzie. W poniedziałek 11 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej, podczas której radni przyjęli jedną uchwałę, o uhonorowaniu wieloletniego proboszcza jednej z miejscowych parafii - księdza prałata Romana Marszalca - tytułem "Honorowego Obywatela Gminy Krasnobród".To pierwszy tytuł nadany po prawie 100 latach, gdy "honorowym obywatelem" został ostatni właściciel Krasnobrodu i przedwojenny senator Kazimierz Fudakowski.

Czytaj więcej: 2019.11.11. - Wyjątkowe święto narodowe - ks. Prałat Roman Marszalec Honorowym Obywatelem Gminy...

pożegnanie Zdzisława Witwickiego  Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 11 października 2019 roku zmarł przeżywszy 98 lat Zdzisław Witwicki – wybitny artysta grafik, autor ilustracji do książek dla dzieci, laureat wielu nagród i wyróżnień, redaktor artystyczny Instytutu Wydawniczego „Nasza Księgarnia”, uczestnik Ogólnopolskich Plenerów i Warsztatów Ilustratorów w Krasnobrodzie.

Czytaj więcej: 2019.10.24 - Żegnamy i wspominamy Zdzisława Witwickiego

DSC 200970 delegacji parafialnych z wieńcami i chlebem, wypieczonym z tegorocznych zbóż przyjechało na Diecezjalno-Gminne Święto Plonów do Krasnobrodu. Uroczystości w niedzielę 8 września odbyły się pod przewodnictwem ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej księdza biskupa Mariana Rojka.Rolnicy dziękowali za plony modlitwą, a po eucharystii zakończonej uroczystą procesją, bawili się na festynie, połączonym z rozstrzygnięciem konkursu wieńców.

Czytaj więcej: 2019.09.08 - Diecezjalno - Gminne Święto Plonów w Krasnobrodzie

WW związku z realizacją projektu pt. „Wsparcie aktywności kulturalnej mieszkańców Gminy Krasnobród” mającego na celu wzmocnienie kapitału społecznego obszaru LGD „Nasze Roztocze” poprzez nagranie płyty zespołu ludowego „Wójtowianie” z Krasnobrodu, w dniach 19-21 października 2019 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyła się sesja nagraniowa. Nagrań utworów wykonywanych przez „Wójtowian” dokonał Lech Pukos – Gunslinger Studio z Lublina w sali widowiskowej KDK, która na czas trzydniowej sesji pełniła funkcję studia nagrań.
     Zespół bardzo dobrze przygotował się do tego zadania. Utwory planowane do umieszczenia na płycie były wcześniej wyćwiczone, więc współpraca z panem Leszkiem układała się bardzo dobrze, a samo nagrywanie przebiegło dosyć sprawnie. Dzięki temu udało się nagrać nieco więcej utworów niż planowane minimum.

Czytaj więcej: 2019.10.21 - Sesja nagraniowa i fotograficzna zespołu „Wójtowianie” 

BPJak co roku zawodnicy biorący udział w Czteroetapowym Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny oraz organizatorzy tego wydarzenia pod koniec sierpnia odwiedzili Krasnobród.
W naszym mieście bowiem, w dniu 29 sierpnia 2019r. była meta II etapu trzydziestej drugiej edycji tego biegu. Trasa, którą pokonywali uczestnicy biegu miała nieco inny przebieg niż w latach poprzednich. Zawodnicy startowali z miejscowości Hubale i mieli do pokonania ponad 31-kilometrowy dystans.

Czytaj więcej: 2019.08.29 - XXXII Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

Podkategorie

Krasnobrodzki Dom Kultury informuje, że 26 kwietnia 2016r. o godz. 11.00 w KDK odbędą się przesłuchania gminne do Eliminacjach Powiatowych Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

       Cele konkursu to: prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania i kierunkowanie właściwego doboru repertuaru, wymiana pomysłów i doświadczeń wykonawców, instruktorów i nauczycieli, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, promocja polskiej piosenki (polskie teksty, polscy kompozytorzy).

       Uczestnikami eliminacji są soliści, którzy startują w  czterech kategoriach: 1 kategoria: 6-10 lat, 2 kategoria: 11-13 lat, 3 kategoria: 14-16 lat, 4 kategoria: 17-20 lat

     Każdy wykonawca przygotowuje 2 utwory. Podczas eliminacji prezentuje jeden - wybrany przez siebie, a drugi - tylko na prośbę jurorów (w konkursie wojewódzkim obowiązuje wykonanie dwóch utworów).

    Laureaci eliminacji gminnych reprezentować będą gminę Krasnobród podczas Eliminacji Powiatowych Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik, które odbędą się w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury w dniu 17.05.2016r.

 

 

 

słowik plakat A4