Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

tytułW dniach 11 – 12 maja 2019 roku gościliśmy w Krasnobrodzie liczną, bo blisko 300-osobą, międzynarodową grupę zawodników, którzy byli uczestnikami Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym pod nazwą „Po Ziemi Zamojskiej”.
Głównym organizatorem zawodów był Klub Sportowy „AROS” Zamość, a współorganizatorami: Gmina Krasnobród, Powiat Zamojski, Gmina Adamów i Okręgowy Związek Kolarski w Lublinie. Biuro zawodów miało swoją siedzibę w Ośrodku wypoczynkowym „BARWY ROZTOCZA” w Krasnobrodzie.

Czytaj więcej: 2919.05.12 - Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym w Krasnobrodzie

DSC 2828Mieszkańcy miasta i gminy Krasnobród efektywnie wsparli budowę rodzinnego domu dla starszych osób niepełnosprawnych. Podczas charytatywnej akcji "Życie przez całe życie", zorganizowanej z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" z Zamościu, w niedzielę 24 marca udało się zebrać ponad 9 tysięcy 600 złotych.To pieniądze, które trafiły do około 40 puszek wolontariuszy, zbierających datki przy miejscowych kościołach i kaplicach oraz podczas charytatywnego koncertu lokalnych artystów w Krasnobrodzkim Domu Kultury. - Oprócz występów prowadziliśmy aukcję prac, które otrzymaliśmy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dominikanówce, Roztoczańskiej Spółdzielni Socjalnej "Źródło" i Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Krasnobrodzie. Licytowaliśmy m.in. wielkanocne stroiki, wyroby z wikliny, obrazy na płótnie i maskotki w cenach od kilku do około 100 złotych - relacjonuje dyrektor KDK Mariola Czapla.

Czytaj więcej: 2019.03.24 - Akcja charytatywna „Życie przez całe życie” w Krasnobrodzie

DSC 2788

   Krasnobród uczcił powstańców styczniowych
Z kart historii

Dzień 24 marca 2019r. był słoneczny, ciepły i spokojny, ale 156 lat temu tak nie było. Był to dzień ponury, chłodny, deszczowy i niespokojny. Napawał on mieszkańców Krasnobrodu grozą, niepokojem i lękiem o swoje mienie a nawet i życie. Dzień 24 marca 1863r. na trwałe zapisał się na kartach historii ziemi krasnobrodzkiej. W godzinach rannych oddział powstańczy pod wodzą płk-a Marcina Borelowskiego ps ,, Lelewel" stoczył nierówną walkę z Moskalami pod wodzą mjr-a Jakowa Ogolina w uroczysku św. Rocha pod Krasnobrodem. Walka była zacięta i krwawa, nasycona dźwiękami kos i pałaszy. Jednak ,,Lelewel' widząc przewagę wroga wydał rozkaz odwrotu, ale powstańcy mający głęboko wyrytą w sercu tęsknotę za wolnością, chcieli walczyć dalej. Zginęło wtedy 42 powstańców i ponad 100 Moskali. Niektórzy stawiają pytanie: Czy ta bitwa miała sens? Miejscowi historycy twierdzą, że miała sens, ponieważ powstańcy niezłomni mimo mniejszości podjęli walkę osłabiając tym samym siłę wroga. Książki historyczne piszą o klęsce powstańców

Czytaj więcej: 2019.03.24 - 156. rocznica bitwy Powstania Styczniowego pod Krasnobrodem

Podkategorie

Krasnobrodzki Dom Kultury informuje, że 26 kwietnia 2016r. o godz. 11.00 w KDK odbędą się przesłuchania gminne do Eliminacjach Powiatowych Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

       Cele konkursu to: prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania i kierunkowanie właściwego doboru repertuaru, wymiana pomysłów i doświadczeń wykonawców, instruktorów i nauczycieli, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, promocja polskiej piosenki (polskie teksty, polscy kompozytorzy).

       Uczestnikami eliminacji są soliści, którzy startują w  czterech kategoriach: 1 kategoria: 6-10 lat, 2 kategoria: 11-13 lat, 3 kategoria: 14-16 lat, 4 kategoria: 17-20 lat

     Każdy wykonawca przygotowuje 2 utwory. Podczas eliminacji prezentuje jeden - wybrany przez siebie, a drugi - tylko na prośbę jurorów (w konkursie wojewódzkim obowiązuje wykonanie dwóch utworów).

    Laureaci eliminacji gminnych reprezentować będą gminę Krasnobród podczas Eliminacji Powiatowych Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik, które odbędą się w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury w dniu 17.05.2016r.

 

 

 

słowik plakat A4