Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

piłkaKrasnobród-Centrum wygrał tegoroczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Krasnobrodu. W zawodach, które odbyły się w niedzielę 15 września, wzięło udział 10 zespołów. Reprezentacje osiedli i miejscowości w gminie Krasnobród rozpoczęły rywalizację od zmagań grupowych. W tej fazie turnieju Krasnobród-Centrum wygrał wszystkie swoje spotkania, strzelając rywalom 16 goli i tracą tylko 2 bramki. W półfinale późniejsi zwycięzcy turnieju zmierzyli się z Wólką Husińską, wygrywając 4:0, a w finale ich przeciwnikiem była reprezentacja Majdanu Wielkiego. W podstawowym czasie gry był bezbramkowy remis, ale w rzutach karnych Krasnobród-Centrum wygrał 2:1.

Czytaj więcej: 2019.09.15 - XIX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Krasnobrodu

75To już dziewiąty raz, kiedy artyści Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera” gościli w kilkunastu, dokładnie 12 miastach Lubelszczyzny, o których pisał noblista Izaak Baszewis Singer.
To właśnie Lublin i Lubelszczyzna były ulubionymi miejscami akcji opowiadań tego autora i to dzięki nim, pisarz rozsławił nasz region.
Pierwsza edycja festiwalu, miała miejsce w 2011r. i dotarła do czterech miast województwa lubelskiego: Szczebrzeszyna, Tyszowiec, Józefowa i Biłgoraja, potem co roku dołączała kolejna miejscowość, w tym również Krasnobród.

Czytaj więcej: 2019.07.24 - Międzynarodowy festiwal "Śladami Singera"

W sobotę ulewny deszcz, a w niedzielę grad towarzyszył uczestnikom tegorocznych obchodów Dni Krasnobrodu. Kapryśna pogoda nie odstraszyła jednak gości dwudniowego festynu, na którym, oprócz mieszkańców miasta i gminy, pojawiła się liczna grupa turystów, wypoczywających na Roztoczu. Były występy lokalnych artystów i koncerty gwiazd, zawody wędkarzy i animacje dla dzieci, a także festiwal pierogów z konkursem łasucha, w którym o zwycięstwie zadecydowało... pół pieroga. Świętowanie poprzedził w piątek 19 lipca wernisaż wystawy malarstwa Marka Rzeźniaka zatytułowanej "Metafizyka pejzażu".

Czytaj więcej: 2019.07.19-21 DNI KRASNOBRODU 2019

1608bW niedzielę 27 stycznia 2019 roku, na kilka dni przed zakończeniem okresu śpiewania kolęd, w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się doroczny „Koncert kolędowo-jasełkowy”.
Program koncertu był bogaty, zarówno pod względem rodzaju występów (przedstawienia teatralne, a także kolędy, pastorałki i utwory o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu instrumentalnym, wokalnym i wokalno-instrumentalnym), jak i wykonawców (soliści i zespoły w różnym wieku – dzieci, młodzież i osoby dorosłe).

Czytaj więcej: 2019.01.27 - Hej kolęda, kolęda… - Koncert kolędowo-jasełkowy 2019

DSC 2408Wieczór słowno-muzyczny „Humor w Niepodległej” w krasnobrodzkim Domu Kultury zgromadził wczoraj rzesze słuchaczy i melomanów, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz miasta w osobie Burmistrza Krasnobrodu - Kazimierza Misztala i Wiceburmistrza - Janusza Osia.
Osoby wybitnych warszawskich aktorów - Ewy Domańskiej i Piotra Bajora krasnobrodzka publiczność zna i ceni już od lat, stało się bowiem tradycją Festiwalu, że na kolejne jego edycje przygotowują oni specjalne autorskie programy poetyckie. Tym razem odkrywali przed nami fascynujące przestrzenie żywiołu kabaretowego dwudziestolecia międzywojennego. Temat wdzięczny, pasjonujący i bardzo szeroki, jak mówił anonsujący koncert Jarosław Wróblewski, szczególnie w kontekście obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Pozwolimy sobie przedstawić sylwetki aktorów.

Czytaj więcej: 2018.08.21 - XII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "Per Artem ad Astra" - Humor w Niepodległej

DSC 1312Takiej frekwencji jak w tym roku na Dniach Krasnobrodu prawdopodobnie jeszcze nie było. Szczególnie tłumnie publiczność stawiła się w niedzielny wieczór 22 lipca, gdy na scenie występował zespół "Weekend".Obchody rozpoczęły się w sobotni poranek, gdy nad miejscowym zalewem do rywalizacji przystąpili uczestnicy zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Krasnobrodu. Zmagania z udziałem rekordowej liczby 50 zawodników odbywały się w dwóch kategoriach. Wśród seniorów najlepiej spisał się Dariusz Wawryca, drugi był Krzysztof Kostrubiec, a trzecie miejsce zajął Andrzej Cwenk. W kategorii juniorów wygrał Mateusz Woźniak, przed Sebastianem Grzybem i Sebastianem Sajnanem. Najlepsi wędkarze odebrali nagrody podczas popołudniowego festynu.

Czytaj więcej: 2018.07.21-22 - Dni Krasnobrodu

DSC 0382Ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera” za nami.
W tym roku zawitał on do dwunastu miast, a w Krasnobrodzie był już po raz piaty, i jak co roku swoją artystyczną wędrówkę zakończył w Lublinie pokazem spektaklu podczas Carnavalu Sztukmistrzów.
Głównym organizatorem Festiwalu jest Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN z Lublina, dzięki niemu to interdyscyplinarne wydarzenie na dobre wpisało się w kalendarz imprez organizowanych w Krasnobrodzie.
W tym miejscu należy przypomnieć, że inspiracją dla powstania idei projektu jest twórczość noblisty Izaaka Baszewisa Singera, osadzona w wielokulturowej scenerii miasteczek regionu. A wszystko zaczęło się od Frampola a właściwie od opowiadania „Trzy życzenia”, w którym pisarz opowiada o tym miejscu.

Czytaj więcej: 2018.08.20 - Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera" w Krasnobrodzie

20180706 182221Akcja „Lato w Spotkaniach Kultur”

Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Wicemarszałek
Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk i Dyrektor Centrum Spotkania Kultury w Lublinie Piotr Franaszek byli organizatorami Akcji „Lato w Spotkaniach Kultur”, w ramach której ufundowali bilety na wydarzenia artystyczne w CSK skierowane do dwóch grup odbiorców – dzieci oraz osób dorosłych z terenu województwa lubelskiego.
Dzięki tej inicjatywie prawie 100 mieszkańców miasta i gminy Krasnobród (45 dzieci wraz z opiekunami oraz 49 osób dorosłych) skorzystało z atrakcyjnej oferty kulturalnej oferowanej w ramach tej akcji.

Czytaj więcej: 2018.07.06 - Gala Operetkowa „Trzech Tenorów i Ona Jedna” czyli „Lato w Spotkaniach Kultur” dla...