Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

DSC 3457Krasnobrodzki Dom Kultury od kilku już lat jest organizatorem Eliminacji Powiatu Zamojskiego Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

W tym roku KDK również podjął się tego zadania i zaprosił do udziału najlepszych wokalistów z Zamościa i gmin powiatu zamojskiego. Eliminacje, nad którymi honorowy patronat objął Starosta Zamojski Stanisława Grześko, odbyły w dniu 26 marca 2019 roku.

W konkursie wzięło udział 17 uczestników, którzy występowali w podziale na 4 kategorie wiekowe: I kategoria – 6-10 lat, II kategoria – 11-13 lat, III kategoria – 14-16 lat, IV kategoria – 17-20 lat.

Czytaj więcej: 2019.03.26 - Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik" - eliminacje powiatowe

1646bW dniu dzisiejszym w Krasnobrodzkim Domu Kultury dokonano oceny prac w tegorocznym „Konkursie Wielkanocnym na najładniejszą kartkę, palmę, pisankę lub stroik". Oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród, odbędzie się w Krasnobrodzkim Domu Kultury w najbliższy piątek 12.04.2019r. o godz. 16.00.
W załączniku protokół z rozstrzygnięcia konkursu.

Protokół

DSC 2389Teksty Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Dmitrocy, Józefa Czechowicza, Wincentego Pola, Marii Duławskiej, księdza Pawła Słonopasa i wielu innych autorów związanych z Lubelszczyzną można było usłyszeć we wtorek 19 marca w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Deklamowali je uczestnicy tegorocznego konkursu recytatorsko-plastycznego "Wiosenne spotkania z...", a przesłuchania poprzedziło wręczenie nagród za najciekawsze prace plastyczne. W części recytatorskiej jury oceniło 33 wykonawców przyznając w trzech kategoriach 9 nagród i 4 wyróżnienia.

Czytaj więcej: 2019.03.19 - VII Konkurs Recytatorsko - Plastyczny "WIOSENNE SPOTKANIA Z AUTORAMI LUBELSZCZYZNY" -...