Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

DSC 3810Warsztaty plastyczne, organizowane przez Krasnobrodzki Dom Kultury, cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i gminy. I tak było również z zajęciami zorganizowanymi z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Cykl tych spotkań rozpoczął się w czwartek 11 kwietniaw Dominikanówce, dzień później - w miejscowości Zielone, następne miały miejsce w Wólce Husińskiej 15 kwietnia a ostatnie w Krasnobrodzkim Domu Kultury w przedświąteczny wtorek. Propozycja była skierowana do wszystkich, którzy chcieli samodzielnie wykonać palmę lub stroik wielkanocny. Wiek ani przygotowanie plastyczne nie były ważne - wystarczyły dobre chęci i czas. Spotkania te miały przeważnie wielopokoleniowy charakter, a praca odbywała się w miłej, przedświątecznej atmosferze. Wszystkie zajęcia rozpoczynały się o godz. 17.00, ogółem skorzystało z nich 43 osoby które wykazały się dużą pomysłowością i inwencję twórczą w wykonywaniu własnych kompozycji. Warsztaty były bezpłatne, o materiały zadbali organizatorzy.

Galeria - Dominikanówka

Galeria - Zielone

Galeria - Wólka Husińska

Galeria - KDK

 

IMG 9921Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu buduje dom dla swoich dorosłych podopiecznych, przedsięwzięcie to nazywa się Zbudujmy razem "RODZINNY DOM"!
Stowarzyszenie działa od 1990 roku i jest organizacją pozarządową, zrzeszającą rodziców, opiekunów i przyjaciół dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością.
Stowarzyszenie prowadzi unikalną w regionie Polski południowo-wschodniej profesjonalną działalność w zakresie zintegrowanej rehabilitacji, edukacji i wsparcia społecznego dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością, szczególnie z wczesnym uszkodzeniem mózgu.
W związku z inicjatywą budowy nowej placówki dla podopiecznych stowarzyszenie „Krok za krokiem” stało się bliższe naszej społeczności lokalnej i szkolnej. 24 marca 2019 r w Krasnobrodzie wolontariusze kwestowali na rzecz budowy domu a po południu w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się charytatywny koncert.

Podsumowaniem tych działań było spotkanie wszystkich osób z terenu miasta i gminy Krasnobród , które związane były z akcją charytatywną na rzecz zamojskiego stowarzyszenia.

9 kwietnia w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury wolontariusze z naszego regionu biorący udział w tym przedsięwzięciu odebrali z rąk Kamila Kabasińskiego - przedstawiciela Stowarzyszenia "Krok za krokiem" podziękowania.

Galeria

IMG 20181220 183447W grudniu Krasnobrodzki Dom Kultury zorganizował dla chętnych chcących w kreatywny sposób spędzić przedświąteczny czas - Świąteczne Warsztaty Plastyczne, które odbyły się w KDK - 11 grudnia oraz w świetlicach wiejskich: 13 i 20 w Dominikanówce, 14 w Wólce Husińskiej, 18 w Starej Hucie i 19 w Majdanie Wielkim. Na zajęciach uczestnicy wykonywali ozdoby świąteczne: świece

Czytaj więcej: 2018.12.20 - Świąteczne warsztaty plastyczne

DSC 5974Kontynuując rozpoczętą w ubiegłym roku tradycję wykonywania kotylionów patriotycznych, w dniu 7 listopada 2018 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury, w ramach przygotowań do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się kolejna edycja międzypokoleniowych warsztatów plastycznych, podczas których wykonywane były biało-czerwone kotyliony.
W tym roku frekwencja na warsztatach znacznie się poprawiła, gdyż wzięło w nich udział ponad 25 osób. Wśród nich były zarówno osoby dorosłe jak dzieci, w tym całe rodziny. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy i pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty Marzeny Mazurek - instruktora ds. plastyki KDK, wykonywali kotyliony z papieru sklejając poszczególne elementy oraz ze wstążek, przy których trzeba było wykazać się umiejętnością wykorzystania igły i nitki. Na efekty tej pracy nie trzeba było długo czekać. W sumie wykonano około 200 kotylionów.
Część z nich zabrali ze sobą uczestnicy warsztatów dla siebie i swoich najbliższych. Pozostałe zostały rozdane w dnu 11 listopada uczestnikom gminnych uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kotyliony były wyrazem jedności i radości ze wspólnego świętowania tej niecodziennej rocznicy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich obecność i stworzenie miłej atmosfery podczas warsztatów. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w ich kolejnej edycji, w przyszłym roku.

Galeria