Krasnobrodzki Dom Kultury -Jesteśmy już 30 lat

fotKrasnobrodzki Dom Kultury zaprasza do oglądania prac, które wykonali uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Ilustratorów. Wernisaż odbył się w środę 29 sierpnia, a ekspozycja będzie czynna przez kilka najbliższych tygodni.Tematem zajęć, które odbyły się w Krasnobrodzie w ubiegłym roku, były kołysanki. Stąd tytuł otwartej w środę ekspozycji "Aaa, kotki dwa..." i początek wernisażu, który... kołysanką rozpoczął Zespół Folklorystyczny "Wójtowianie". Uczestników spotkania powitała dyrektor KDK Mariola Czapla, o pracy ilustratorów mówiła autorka projektu i kurator wystawy Maria Grażyna Szpyra, a za udział w warsztatach i przygotowanie ilustracji dziękował burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal.

Czytaj więcej...

DSC 4541Wystawa „Fun Foto Zakopane" jest efektem pobytu uczniów krasnobrodzkiego Gimnazjum w Zakopanem w dniach 25 -30 września 2016 r.
W ubiegłym roku szkolnym klasy wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Fun Foto". Zadaniem konkursowym było zrobienie śmiesznej fotografii przedstawiającej całą klasę wraz z wychowawcą w Dzień Dziecka. Do konkursu zgłosiło się 378 szkół ( 1112 klas).
Nasi gimnazjaliści wzięli udział i udało się!
I miejsce zajęła klasa IB - wychowawca p. Józef Wryszcz
II miejsce zajęła klasa IA - wychowawca p. Karolina Piotrowska
III miejsce zajęła klasa II A wychowawca p. Grzegorz Piwko
Koordynator p. Halina Gontarz opiekun koła fotograficznego

Czytaj więcej...

ZaproszenieKoło Fotograficzne Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Krasnobrodzie i Krasnobrodzki Dom Kultury zaprasza na otwarcie wystawy poplenerowej pt. "FUN FOTO ZAKOPANE", które odbędzie się w dniu 10 listopada 2016 roku o godz. 13.30 w Krasnobrodzkim Domu Kultury

5W dniu 1 września 2016 roku o godz. 18.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Chrzest Polski w ilustracjach".
Na wystawie zaprezentowano prace, które powstały po X Ogólnopolskich Warsztatach Ilustratorów, zorganizowanych w Krasnobrodzie w 2015r. przez Marię Grażynę Szpyrę - inicjatorkę środowiskowych spotkań przedstawicieli tej dziedziny sztuki i Krasnobrodzki Domu Kultury. Tematem warsztatów był chrzest Polski. Do projektu dołączyło Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, które wraz Urzędem Miasta w Lesznie pozyskało środki z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na przygotowanie wystawy i druk towarzyszącego jej katalogu.

Czytaj więcej...

plakat A3 CHRZESTW dniu 1 września 2016 roku o godz. 18.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Chrzest Polski w ilustracjach”.

    Na wystawie zaprezentowano prace, które powstały po X Ogólnopolskich Warsztatach Ilustratorów, zorganizowanych w Krasnobrodzie w 2015r. przez Marię Grażynę Szpyrę - inicjatorkę środowiskowych spotkań przedstawicieli tej dziedziny sztuki i Krasnobrodzki Domu Kultury.  Tematem warsztatów był chrzest Polski. Do projektu dołączyło Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, które wraz Urzędem Miasta w Lesznie pozyskało środki z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na przygotowanie wystawy i druk towarzyszącego jej katalogu.

Czytaj więcej...

  DSC 6453W dniu 19 lipca 2016r. delegacja z Krasnobrodu, w skład której wchodzili: doradca burmistrza Krasnobrodu Janusz Oś, dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury Mariola Czapla wraz z instruktorem ds. plastyki KDK Marzeną Mazurek oraz dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Jacek Gmyz, miała przyjemność uczestniczyć w wernisażu wystawy pt. „Chrzest Polski w ilustracjach"w Galerii Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie.

      Wśród wielu zaproszonych gości, których powitał dyrektor MBWA Marcin Kochowicz był także wiceprezydent Miasta Leszna Adam Mytych.

      Wystawa, która powstała w Krasnobrodzie z inicjatywy Marii Grażyny Szpyra -autorki projektu i kuratora realizacji (warsztaty, wystawa i publikacja) jest częścią dużego projektu pn. „Leszno w 1050. rocznicę Chrztu Polski" współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej, a realizowanego we współpracy Miasta Leszna, MBWA w Lesznie i Krasnobrodzkiego Domu Kultury

Czytaj więcej...